100 wykładów w 100 szkołach średnich na 100-lecie AMW – Błonie 31.05.2022r.

Błonie – Stolica Polskiej Logistyki

miasto w województwie mazowieckim

położone na Równinie Łowicko-Błońskiej nad rzeką Rokitnica

 

31 maja 2022 r. podczas pobytu w porcie Błonie, korzystając z zaproszenia władz Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, załoga naszej uczelni w składzie:

 • kmdr rez. dr hab. Jarosław TESKA, prof. AMW – Prorektor ds. kształcenia
  i studenckich;
 • kmdr dr hab. Bartłomiej Pączek, prof. AMW – Dziekan Wydziału Dowodzenia
  i Operacji Morskich;
 • kmdr por. dr Wojciech Sokołowski – Prodziekan ds. kształcenia, studenckich
  i doktorantów;
 • kmdr por. dr Tomasz Kostecki – Kierownik Zakładu Zarządzania Kryzysowego
 • mat. pchor. Krzysztof Konopka;
 • mat pchor. Mateusz Kuźnicki,

kontynuując cykl „100 wykładów w 100 szkołach średnich na 100-lecie AMW” spotkała się z uczniami szkół średnich z terenu Powiatu w Centrum Kultury w Błoniu.

Nowoczesna aranżacja oraz wyposażenie sali widowiskowej, w której prezentowane były historia i teraźniejszość Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte nadały wykładom wyjątkowej oprawy artystycznej.

Natomiast przeprowadzony w iście hollywoodzkim stylu wykład kmdr dr hab. Bartłomieja Pączka na temat spoczywających na dnie Bałtyku wraków z okresu II Wojny Światowej, dodatkowo uświetnił naszą wizytę.

 

Zorganizowane spotkanie pozwoliło zgromadzonym na sali licealistom nie tylko zapoznać się z dziejami naszej uczelni, ale również uzyskać odpowiedzi na pytania, które zrodziły się podczas wykładów. Wyrazem tego była bardzo duża aktywność młodzieży, zarówno podczas prezentacji multimedialnych oraz w części końcowej spotkania.

 

Udział w zorganizowanym przez władze Powiatu przedsięwzięciu, był dla naszej delegacji nie tylko szansą na promocję Akademii, ale także umożliwił poznanie oczekiwań młodzieży, z której część być może w niedalekiej przyszłości skieruje swoje kroki do naszej uczelni.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Warszawskiemu Zachodniemu – Janowi Żychlińskiemu, Panu Wicestaroście – Wojciechowi Białasowi, Pani Sekretarz – Ewelinie Degowskiej, Panu Burmistrzowi Błonia – Zenonowi Reszce, wszystkim przedstawicielom władz lokalnych obecnych na spotkaniu oraz zgromadzonym uczniom i gronu pedagogicznemu.

 

Jesteśmy przekonani, że to spotkanie było jedynie preludium do dalszej współpracy pomiędzy całą społecznością Powiatu, a naszą Uczelnią.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy również na naszą stronę rekrutacji

https://www.amw.gdynia.pl/index.php/kandydat/studia-wojskowe

oraz stronę Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich

www.wdiom.amw.gdynia.pl

Skip to content