100 wykładów w 100 szkołach średnich na 100-lecie AMW – Hrubieszów

Hrubieszów

miasto w województwie lubelskim

założone przez Władysława Jagiełłę w 1400 r.

12 kwietnia 2022 r.  to kolejny dzień podróży w ramach „100 wykładów w 100 szkołach średnich na 100-lecie AMW”. Tym razem przedstawiciel naszego Wydziału– kmdr por. dr Tomasz Kostecki i towarzyszący mu rzecznik prasowy – dr Radosław Maślak spotkali się z tegorocznymi maturzystami oraz uczniami klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

W ramach przeprowadzonych wykładów informacyjnych, licealiści zostali zapoznani
z barwną historia naszej Uczelni, a także dowiedzieli się jak Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte funkcjonuje dzisiaj.

Nowoczesne zaplecze dydaktyczne oraz socjalne dedykowane, a także bogata oferta dydaktyczna Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich spotkały się
z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkań co z kolei zainicjowało serię pytań do przedstawicieli naszej Uczelni.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji LO im. Stanisława Staszica – Pani Dyrektor Alicji Borkowskiej oraz Panu Wicedyrektorowi Jarosławowi Grzeszczukowi za niezwykle miłe przyjęcie naszej delegacji oraz umożliwienie spotkania się z młodzieżą i gronem pedagogicznym szkoły.

Dziękujemy również wszystkim licealistom za spędzony z nami czas oraz ciekawe pytania i gorąca dyskusję.  Żywimy ogromną nadzieję, że już niedługo część z Was odwiedzi mury naszej Uczelni, a może nawet zostanie z nami na dłużej.

 

A wszystkich chętnych zapraszamy również na naszą stronę rekrutacji

https://www.amw.gdynia.pl/index.php/kandydat/studia-wojskowe

oraz stronę Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich

www.wdiom.amw.gdynia.pl

Skip to content