KNBMLogo

KOŁO NAUKOWE BEZPIECZEŃSTWA MORSKIEGO

 

 

Wyjazd do Muzeum Stutthof w Sztutowie – konferencja  „Bezpieczeństwo dążeniem człowieka i grup społecznych w XX i XXI wieku”

15.12.2022 odwiedziliśmy Muzeum Stutthof – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Sztutowie. Podczas wyjazdu odbyła się również konferencja pt. „Bezpieczeństwo dążeniem człowieka i grup społecznych w XX i XXI wieku”

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: LINK

 

 

 

 

W czwartek 03.11.2022 r.  odbyło się pierwsze spotkanie Koła Naukowego Bezpieczeństwa Morskiego. Dokładnie o godzinie 17:07 w sali 208/7 zostało przeprowadzone głosowanie w celu wybrania nowego samorządu. W jego wyniku nową przewodniczącą bezapelacyjnie została Klaudia Koniecko z wynikiem – wszystkich – 39 głosów za. Stanowisko wiceprzewodniczącego zajął Alex Ksobiak – stosunkiem głosów 37 za, 2 wstrzymanych oraz 0 przeciwnych.

Zaraz po głosowaniu zostały omówione kwestie zbliżających się wyjazdów – do Muzeum Kryminalistyki w Gdańsku, Zakładu Karnego w Sztumie oraz obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Został również podjęty temat zbiórek charytatywnych i pomocy osobom starszym, które będą realizowane w przeciągu najbliższych miesięcy. Samorząd podzielił się także planami konferencji naukowych – zarówno wewnątrzuczelnianych, jak i we współpracy z kołami naukowymi innych szkół wyższych.

Serdecznie zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi, a nowych członków do aktywnego udziału w życiu koła naukowego. Do zobaczenia na uczelni!

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego działa na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte już od ponad 9 lat. Głównym celem działalności Koła jest szerzenie i popularyzacja wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym naciskiem na jego morski aspekt. Misją Koła Naukowego Bezpieczeństwa Morskiego jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych w sferze bezpieczeństwa. Realizowane jest to poprzez zaangażowanie jego członków w badania naukowe i współpracę z organizacjami zajmującymi się problematyką tego obszaru.

Do działaności Koła Naukowego Bezpieczeństwa Morskiego śmiało można zaliczyć:

  • organizację odbywających się już cyklicznie konferencji naukowych, wykładów otwartych z udziałem ekspertów;
  • aktywny udział członków KNBM w konferencjach naukowych w całej Polsce;
  • publikowanie artykułów naukowych w punktowanych czasopismach i monografiach książkowych;
  • organizację wyjazdów studyjnych, akcji społecznych i charytatywnych oraz udział w wydarzeniach sportowych.

Opiekun, Zarząd oraz członkowie Koła pragną budować markę rozpoznawalną przez studentów, nauczycieli akademickich jak i innych organizacji i ośrodków zajmujących się problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Aby w pełni poznać naszą działalność zapraszamy na naszą strone internetową oraz Facebooka: