WYKŁAD „100-lecie AMW” Z MATURZYSTAMI W CZERSKU

1 kwietnia 2022 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia „100 wykładów w 100 szkołach średnich na 100-lecie AMW”, delegacja z Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich – dr Martyna Bartkowska-Dąbrowska i kmdr por. dr Tomasz Kostecki, przeprowadzili spotkanie z uczniami klas maturalnych oraz gronem pedagogicznym Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku.
Przedstawicielom naszego Wydziału towarzyszył również rzecznik prasowy AMW
– kmdr por. rez. dr Radosław Maślak, który udokumentował całe spotkanie w formie barwnej fotorelacji.

W ramach przeprowadzonego wykładu zaprezentowano zarówno historię Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte oraz jej bogaty dorobek. Nie mniej jednak, priorytetem objęto działalność Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich, poprzez szczegółowe omówienie profilu naszego Wydziału, realizowanych na nim kierunków studiów oraz zaplecza dydaktycznego. Szczególny nacisk położono na nowy kierunek studiów wojskowych – Logistyka, który wzbudził również ogromne zainteresowanie wśród uczestników spotkania.

Każde takie bezpośrednie spotkanie i kontakt z uczniami daje możliwość dyskusji, odpowiedzi na pytania, a także przybliżenia wszystkich kwestii związanych z nasza Uczelnią.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Pani Dyrektor LO im. Wincenta Pola
w Czersku – Sabinie Słomińskiej oraz tegorocznym maturzystom. Jesteśmy przekonani, że kilka obecnych na sali osób już niedługo przekroczy mury naszej Akademii.

 

Kolejny kurs naszych spotkań z placówkami oświatowymi w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia AMW obieramy na południe Polski. Także do…zobaczenia.

A wszystkich chętnych zapraszamy również na naszą stronę rekrutacji

https://www.amw.gdynia.pl/index.php/kandydat/studia-wojskowe

oraz stronę Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich

www.wdiom.amw.gdynia.pl

 

 

 

 

Skip to content